ÜRÜNLERİMİZ

IBM MQ

IBM MQ, birden çok platformdaki çeşitli uygulamaların bütünleştirilmesini kolaylaştıran ve hızlandıran bir ileti sistemi ara katman yazılımıdır. Farklı fiziksel konuma (ülke, şehir, vb.) ve/veya farklı çalışma ortamına (işletim sistemi, mimari) sahip sistemlerin birbirleriyle kayıpsız veri transferi yapabilmesi ve mesajlaşabilmesi için kullanılabilen IBM MQ, sistemler arasında ortak bir protokol oluşturarak kesilmeler olsa dahi mesaj kuyruklarında topladığı verileri istenen sisteme göndermeyi amaçlar. IBM MQ, iki basit uygulama çiftinden en karmaşık iş ortamlarına (Bulut, şirket içi, mobil ve Nesnelerin İnterneti, Mainframe, vb.) kadar hemen hemen her şey arasında bağlantı oluşturarak tek bir ileti sistemi çözümü sunar.

IBM MQ, sektör standardında JMS ileti sistemi, ölçeklenebilir yayınlama-abonelik ve API seçenekleri de dahil olmak üzere birden çok platform yapılandırması desteği sayesinde farklı türde uygulamalarla bütünleşir. Tek bir ileti sistemi katmanı aracılığıyla, bütünleşik yönetilen dosya aktarımı ve mobil aygıtlara bağlanma seçenekleri sağlar.

IBM MQ, verilerin düşük gecikme süresi ve en yüksek hizmet kalitesiyle gönderilmesini güvenceye alır. Gerçek zamanlı bilgilerin, her yerden ve her an erişilebilir ve kullanılabilir olmasının sağlanmasına yardımcı olur. Ağ arızası oluşursa, ileti kaybı, yinelenen bilgi ya da karmaşık kurtarma işlemi olmaksızın güvenilir teslimat sağlar. Güvenlik, verileri her aşamada korumak için temel gerekliliktir. IBM MQ, noktadan noktaya ileti sistemi altyapınız için uçtan uca şifreleme ile ileti düzeyinde güvenlik sunar.