ÜRÜNLERİMİZ

AppScan Security

AppScan Security ürünleri, web ve mobil uygulamalarınızı devreye almadan önce tarayarak güvenlik açıklarını/risklerini belirlemenize, raporlar ve düzeltme önerileri oluşturmanıza olanak sağlar. AppScan, web uygulaması/servisleri ve mobil uygulama güvenliğini geliştirir, uygulama güvenliği program yönetimini iyileştirir ve yasal mevzuata uyumluluğu güçlendirir. Böylelikle, bugün uygulamalarınızı kötü amaçlı kullanıma karşı korurken gelecekteki olası saldırılara karşı çözüm oluşturmanıza da yardımcı olur. AppScan, PCI Veri Güvenliği Standardı (PCI-DSS), Ödeme Uygulaması Veri Güvenliği Standardı (PA-DSS), ISO 27001, ISO 27002, HIPAA, GLBA ve Basel II dâhil olmak üzere 40’ın üzerinde kullanıma hazır güvenlik uyumluluğu raporu sunar. AppScan Security ürünlerinin en önemli özelliği, güvenlik açıklarına ilişkin veri tabanının sık sık güncellenerek uygulamalarınızın ve kaynak kodunuzun en güncel güvenlik açıklarına karşı testten geçmesinin sağlanmasıdır. AppScan, Gartner Magic Quadrant raporunda Uygulama Güvenliği Testleri alanında "Lider" konumundadır.

- APPSCAN STANDARD

AppScan Standard, web uygulamaları ve web servislerinin devreye alınmadan önce güvenlik açığı testlerini otomatikleştirerek, kuruluşların web uygulamalarına/servislerine yönelik saldırı olasılığını, riskleri ve maliyeti yüksek veri ihlallerini azaltmalarına yardımcı olur. Detaylı ve akıllı tarama yetenekleri sayesinde manuel yöntemlerle bulamayacağınız güvenlik açıklarını ortaya çıkararak, uygulamalarınızın siber saldırılara karşı daha korunaklı hale gelmesine yardımcı olur. Gerçekleştirilen testler sonucunda bulunan güvenlik açıkları, kritiklik seviyelerine göre sınıflandırılmakta ve detaylı çözüm önerileri ile bu güvenlik açıklarını ne şekilde ortadan kaldırabileceğinize ilişkin bilgiler sunulmaktadır.

- APPSCAN SOURCE

Yazılım geliştirilirken her zaman en önemli unsur yazılımın yapması gereken işi bir an önce yapmasını sağlamak olmuştur. Güvenilir ve güvenli yazılımlar geliştirmek genelde ikinci plana atılmaktadır. AppScan Source çözümü bu kapsamda devreye girerek, uygulama kaynak kodunun güvenlik analizini otomatik tarama ile bütünleştirerek, yazılım geliştirme sürecine otomatikleştirilmiş güvenlik ekler. AppScan Source, güvenlik açıklarını ve kaynak kodundaki bozulmaları, uygulama yaşam çevriminin geliştirme evresinde tanımlar ve sonradan oluşabilecek yüksek maliyetlere gerek kalmadan ortadan kaldırılmasını sağlar. AppScan Source, Java, .NET, C#, C, C++, Objective-C, PHP, SAP ABAP, Cobol, HTML ve JavaScript gibi daha birçok programlama dili kullanılarak yazılmış olan web, mobil (hibrit, native) ve masaüstü uygulamalarına yönelik güvenlik testlerini kaynak kod seviyesinde otomatikleştirmenize olanak sağlar.

- APPSCAN ENTERPRISE

AppScan Enterprise, kuruluşların, uygulama güvenlik riskini azaltmasına, uygulama güvenlik programına ilişkin yönetim girişimlerini güçlendirmesine ve yasal düzenlemelere uyumluluk sağlamasına olanak tanır. Güvenlik ve geliştirme ekipleri; uygulama yaşam çevrimi boyunca işbirliği yapabilir, ilkeler ve ölçek testleri belirleyebilir. Kurumsal gösterge panoları, uygulama varlıklarını, iş etkisine göre sınıflandırıp öncelik sırasına koyar ve yüksek riskli alanları belirleyerek düzeltme çalışmalarınızı en üst düzeye getirmenize olanak tanır. Risk ve uyumluluğa ilişkin görünürlük sağlamak için, kuruluş düzeyinde gösterge panolarıyla birlikte ölçeklenebilir uygulama güvenliği testi sağlar. AppScan Enterprise, AppScan Standard ve AppScan Source ile entegre edilerek statik ve dinamik analizlerin tek bir ekrandan birlikte değerlendirilebilmesine imkan tanır. Ayrıca, farklı zamanlarda yapılan herhangi iki taramayı karşılaştırarak, taramalar arasındaki ilerlemeyi ve farkları görüntüleyebilirsiniz.

- AppScan on Cloud

AppScan Standard ve AppScan Source yeteneklerini bulut ortamında, kullanımı basit bir arayüz üzerinden gerçekleştirebilmenizi sağlayan hizmettir.