ÜRÜNLERİMİZ

NUTANIX

Normal şartlar altında bir bilgi işlem altyapısı kurulmak istenildiğinde; birbirleri ile entegre olması gereken sunucu sistemleri, veri depolama sistemleri, ağ sistemleri (depolama alan ağları - SAN) ve sanallaştırma sistemleri gibi yatırımların ayrı ayrı yapılması gerekmektedir. Genellikle bu sistemler farklı markaların ürünleri olduğu için her biri için ayrı ayrı kurulum ve konfigürasyon yapılmaktadır. Bu durumda karmaşık, yönetilmesi zor, performans sorunları olan, operasyonel maliyetlerin arttığı bir alt yapı ortaya çıkmaktadır. Nutanix, tüm bu çözümleri HyperConverged (Hiper-Bütünleşik) bir çatı altında toplayarak uygulamaların çok daha hızlı ve etkili çalışmasını sağlar.

 HyperConvergence ya da Türkçe ismi ile Hiper Bütünleşik Sistemler; sunucu, veri depolama, ağ ve sanallaştırma sistemlerini bir bütün olarak sunmak ve yönetmek anlamına gelmektedir. Nutanix de bu sistemlerin öncülerindendir. Gartner, Forrester ve IDC firmalarının 2018 yılına ait Hiper-Bütünleşik Sistemler raporuna göre Nutanix, tüm üreticiler arasında açık ara lider konumundadır.

 BT ortamlarının ölçeklendirilmesini kolaylaştıran Nutanix, yazılım tabanlı olması sayesinde sürekli güncellemelerle yeteneklerini arttırmaktadır. Veri Merkezi kullanım alanını %500’e kadar düşürürken, yüzde 90’a varan oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Web tabanlı merkezi tek bir panel üzerinden tüm sistemi yönetebilmenizi sağlayarak karmaşıklığı azaltır, verimliliği arttırır. Scale-out sınırsız ve kesintisiz büyüme özelliği sayesinde, çok daha az başlangıç yatırım maliyeti ile büyüdükçe satın alma imkânı sunar.