Sayfa Kapak Fotoğrafı
24.5.2018 09:17:00

SAP Kullanan Firmalar Neden IBM Integration Bus Kullanmalı?

SAP kullanan her müşterimizi potansiyel IBM Integration Bus müşterisi olarak değerlendiriyoruz. Çünkü IBM Integration Bus, ürün, teknoloji, veri tipi, protokol bağımsız entegrasyon sağlıyor ve bunu gerçekten çok hızlı ve güçlü bir şekilde sağlıyor.

Biz Ayrotek olarak, SAP kullanan her müşterimizi potansiyel IBM Integration Bus müşterisi olarak değerlendiriyoruz. Her ne kadar SAP'nin de kendine özgü Enterprice Service Bus çözümü, yani SAP PI'ı olsa da, biz aslında kurumlarımıza şunu söylüyoruz: SAP PI, bir ESB çözümü ama SAP PI daha çok sizin SAP uygulamalarınızı birbirine entegre etmenizde rahatlık sunuyor. Ama sizin sistemleriniz SAP ile sınırlı değil. Bunun haricinde birçok paket veya açık sistemleriniz var. Gerek bu sistemlerin birbirleriyle entegrasyonu sırasında, gerekse de bu sistemlerinizin, uygulamalarınızın SAP ile entegrasyonu sırasında, biz müşterilerimize IBM Integration Bus'ı öneriyoruz. Çünkü IBM Integration Bus, ürün, teknoloji, veri tipi, protokol bağımsız entegrasyon sağlıyor ve bunu gerçekten çok hızlı ve güçlü bir şekilde sağlıyor.

Kurumlarımıza aslında sadece birbirlerini replace edecek ürünler sunmuyoruz. Biz kurumlarımıza şunu söylüyoruz: Siz SAP uygulamalarınızı birbirleriyle SAP PI ile bağlayın, ama non SAP sistemlerinizi birbirleriyle entegre ederken ya da non SAP sistemlerinizle SAP sistemlerinizi birbiriyle entegre ederken, pazar lideri IBM Integration Bus ile entegre edin.

IBM Integration Bus'ın burada bütün müşterilerine, özellikle SAP müşterilerine sağladığı bir kolaylık daha var. Bazen kurumların entegrasyonlar sırasında farklı beklentiler oluyor. Üzerine bazı business logicler eklemek isteyebiliyorlar. Siz burada SAP'nin ABAP diliyle bir entegrasyon yapmak durumunda kalmadan, biz size IBM Integration Bus ile Java ya da .net ile kod yazma özgürlüğü sunuyoruz. Bu da aslında SAP müşterilerimizin en çok dikkatini çeken, en çok ihtiyacını gören özelliklerinden bir tanesidir.