Sayfa Kapak Fotoğrafı
19.7.2018 11:47:00

Datapower Üzerindeki Servisleri İzlemek İçin Öneriler

Datapower notlarının sağlığını izlemek, üzerindeki transactionların, servislerin performanslarını izlemek için birçok seçenek mevcuttur. Datapower üzerindeki servislerin aktivite loglarını, Datapower’ın kendi loglarını Elasticsearch, Kibana gibi open teknolojilere yönlendirip müşterilerimiz QTEC search gibi birçok özellikten faydalanabilirler.

Datapower notlarının sağlığını izlemek, üzerindeki transactionların, servislerin performanslarını izlemek için birçok seçenek mevcuttur. Datapower üzerindeki servislerin aktivite loglarını, Datapower’ın kendi loglarını Elasticsearch, Kibana gibi open teknolojilere yönlendirip müşterilerimiz QTEC search gibi birçok özellikten faydalanabilirler. Eğer müşterilerimizin kendilerine ait application performans monitoring araçları varsa Datapower’ları entegre edebilirler. Ama bunların hiçbirisi kesin ve komple bir çözüm değildir.

IBM iş ortağı Ayrotek olarak müşterilerimize DPOT (Datapower Operations Dashboard) ürününü tavsiye ediyoruz. DPOT, IBM’in bir ürünüdür. Amacı sadece Datapower’ları izlemek ve verilere sağlıklı, hızlı bir şekilde ulaşabilmektir. Datapower üzerinde hem var olan dashboardlarla hem de sizin geliştirebileceğiniz  dashboardlarla servislerinize Datapower’ınızın notlarını izleyebilirsiniz. Burada sizin kaç tane Datapower’ınızın olduğu önemli değildir. Eğer bir tane ya da daha fazla Datapower’ınızın varsa bunların hepsini DPOT ürünü ile aynı ekranda izleyebilirsiniz.

Datapower notlarınızın sağlığı dışında, var olan servislerinizin de uyup uymadığını DPOT üzerinden görebilirsiniz. Aynı zamanda yine servislerinizin performansına ait olan hataların raporlarını da anlık olarak ya da zamanlı olarak DPOT üzerinden çekme şansına sahip oluyorsunuz.

 IBM Datapower ve DPOT hakkında daha fazla bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.