Sayfa Kapak Fotoğrafı
9.8.2018 09:03:00

IBM Integration Bus İle Birlikte Gelen Bulut Avantajları

IBM Integration Bus, Amazon Web Service, Microsoft Azure, IBM'in kendi cloud ortamı, Cloud Private gibi var olan bulut ortamlarda çalışmaktadır. Bulutta IBM Integration Bus'ın müşterilerimize sunduğu çok fazla avantaj var.

IBM Integration Bus, Amazon Web Service, Microsoft Azure, IBM'in kendi cloud ortamı, Cloud Private gibi var olan bulut ortamlarda çalışmaktadır. Bulutta IBM Integration Bus'ın müşterilerimize sunduğu çok fazla avantaj var. Bunların da çoğu, müşterilerimizin ihtiyaçlarından doğan avantajlardır. Mesela müşterilerimizde genellikle, kısa süreli agile çıkan projeler, migration projeleri olabiliyor. Hızlı bir şekilde hem entegrasyon hem de kurulum yapmaları gerekiyor. Bunu clouddan hızlı bir şekilde sağlayabilirler.

Bunun haricinde yeni projelerde, özellikle agile projelerde hızlı bir şekilde development, test ve ortamlarının sağlanması gerekiyor. Cloud üzerinden bir Service Bus kullanılmadığı durumlarda, geliştiricilerin hemen kodlamalar yapabilmesi için, önce  lisans alımı, hardware, kurulum vs. gibi gereksinimler, projelerin sürelerini ciddi bir şekilde uzatabiliyor. Firmalar, cloud ortamında çok hızlı bir şekilde geliştirme ekiplerinin taleplerine destek verebilir.

Bunun haricinde,cloud ortamlarda IBM Integration Bus’ı kullanmak, müşterilerimizin yük dengeleme konusunda yaşadığı problemlere de cevap veriyor. Müşterilerimizin iş yükleri çok heterojen. Ayın bazı günlerinde veya günün belli saatlerinde, müşterilerimizin sistemlerine çok ciddi yük gelebiliyor. Örnek vermek gerekirse; Black Friday. Belki o günün, günlük işlem sayısı, geçirdikleri ayın bütün işlem sayısından daha fazla. Böyle bir dönemde kapasite artışlarını hızlı bir şekilde yapmak cloud ortamlarında çok rahat ve hemen hızlı bir biçimde instance sayıları arttırılabiliyor. Dolayısıyla müşterilerimiz, gelen yüksek derecedeki yüke de hızlı bir şekilde cevap verebilecek durumda olabiliyorlar.

IBM Integration Bus hakkında daha fazla bilgi almak için Ayrotek ile iletişime geçebilirsiniz.